close

 

Pobiegną po okulary dla podopiecznych domów dziecka


 

Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok, organizowany 13 października z okazji obchodów Światowego Dnia Wzroku, to impreza o charakterze sportowym i rodzinnym, ale przede wszystkim – charytatywnym. Wydarzeniu przyświeca jeden cel: pomoc podopiecznym domów dziecka. Organizator Biegu przekaże bowiem tyle par okularów korekcyjnych dzieciom, ilu zawodników weźmie udział w Biegu Głównym. Okazji do wspólnego, rodzinnego świętowania jest więcej. 1. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok to również podsumowanie ogromnego sukcesu ogólnopolskiej kampanii Czas na Wzrok 40+. Jej głównym celem jest budowanie świadomości potrzeby regularnych badań wzroku i prawidłowej korekcji okularowej oraz edukacja w zakresie prezbiopii.
 

13 października o godz. 13:00, na Błoniach obok Centrum Olimpijskiego w Warszawie, wystartuje charytatywny 1. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok. Zawody zostaną rozegrane na dystansie 5 km, na zielonych terenach wzdłuż Wisły, między Centrum Olimpijskim a Mostem Grota-Roweckiego.

Każdy udział jest ważny! 1 uczestnik = 1 para okularów dla dziecka
 

Charytatywny charakter imprezy podkreśla wspólny cel – pomoc dzieciom. Organizatorzy przekażą domom dziecka w całej Polsce tyle par okularów korekcyjnych, ilu zawodników weźmie udział w biegu głównym. Pomysł jest kontynuacją zainicjowanego przez Grupę Essilor programu Zobacz Lepszą Przyszłość. W ramach akcji pracownicy firmy przeprowadzają przesiewowe badania wzroku w domach dziecka. Ogromne zaangażowanie wolontariuszy zostało docenione przez kapitułę Akademii Rozwoju Filantropii – otrzymali nagrodę główną w prestiżowym konkursie „Dobroczyńca Roku”. 1. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok to doskonała okazja do kontynuacji akcji i jednocześnie okazja do tego, by poprawić jakość widzenia kolejnym podopiecznym. Im więcej biegaczy zarejestruje się i weźmie udział w Biegu Głównym, tym więcej dzieci otrzyma okulary korekcyjne.

 

Uroczyste podsumowanie sukcesu kampanii Czas na Wzrok 40+
 

Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok – obok obchodów Światowego Dnia Wzroku – jest także okazją do uroczystego podsumowania spektakularnego sukcesu ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Czas na wzrok 40+. Dzięki niej prezbiopia przestała być tematem wstydliwym, a Polacy zaczęli otwarcie mówić o swoich kłopotach z widzeniem po 40. roku życia. Akcja uwrażliwia społeczeństwo na potrzebę regularnych badań, dbania o wzrok i prawidłowej korekcji okularowej. Kampania uświadamia ludzi, że prezbiopia to nieunikniony proces fizjologiczny, ale można jednocześnie w prosty sposób złagodzić związane z nią dolegliwości, dobierając okulary korekcyjne z soczewkami progresywnymi.
 

Pobiegnij ramię w ramię ze swoim idolem
 

Cieszymy się, że naszą inicjatywę wsparły znane osobistości ze świata mediów. Swój udział w biegu zadeklarowały: Karina Kunkiewicz, Laura Gessler, Karolina Malinowska, Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Beata Chmielowska-Olech, Odeta Moro, Krzysztof Jankes Jankowski, Stanisław Karpiel-Bułecka, Piotr Nowak, Jacek Borcuch, Maciej Iwański, Kasia Cichopek, Anna Dereszowska, Ilona Felicjańska, Paul Montana, Marcin Hakiel, Natalia Jakuła, Agnieszka Jastrzębska, Ewa Kasprzyk, Maciej Florek Gleba, Maciej Myszkowski, Małgorzata Ohme, Ewa Pacuła, Marzena Rogalska, Sergiusz Ryczel, Beata Sadowska, Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan, Tomasz Smokowski, Jarosław Kulczycki, Alina Jankowska, Beata Tadla, Lidia Popiel, Jacek Kurowski, Marta Kuligowska, Marcin Dulnik, Tomasz Zimoch, Bożydar Iwanow, Lidia Kalita i wielu innych i wielu innych! Łowcy autografów będą w swoim żywiole!
 

Rodzinnie i na sportowo
 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg atrakcji rodzinnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Każdy będzie mógł poddać się bezpłatnemu badaniu przesiewowemu wzroku. Z myślą o rodzinach uczestników organizatorzy zadbają także o przygotowanie strefy relaksu z animacjami dla najmłodszych. Na amatorów motoryzacji będzie czekać gama rodzinnych SUVów marki Ford, która ufunduje vouchery na SAMOCHÓD NA WEEKEND dla 4 najszybszych Biegaczy. W namiocie Orange Theory Fitness trenerka poprowadzi dla Was dynamiczną rozgrzewkę przed biegiem. Po zawodach będziecie mogli sprawdzić swoje siły w ćwiczeniach siłowych. Każdy Biegacz na mecie otrzyma wodę od naszego sponsora - Staropolanki. Z myślą o najmłodszych (i chętnych rodzicach), w specjalnie wydzielonej strefie, dziewczyny z Bungee Fitness Polska poprowadzą wyjątkowy trening dla dzieci. Wszystkie Mamy zapraszamy do skorzystania z porad profesjonalnej brafitterki sklepu Bradonna. Rodziców zapraszamy również do wzięcia udziału w szkoleniu certyfikowanego doradcy noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich szkoły ClauWi. Ekspertka zaprezentuje metody doboru i wiązania chust. Podczas eventu będą rozdawane również próbki kropli do oczu Hyabak. Kiedy zgłodniejecie, zapraszamy do strefy gastro, gdzie Falafel Beirut, Vega Warszawa i Hail Seitan zadbają o kulinarne rozkosze podniebienia, a Newby Teas poczęstuje herbatą.
 

Dzieci będą mogły również wziąć udział w towarzyszącym imprezie Biegu Dla Dzieci (5-15 lat) na dystansie 100, 200 i 400m. Zapisy najmłodszych na Bieg dla Dzieci możliwe są wyłącznie w dniu Zawodów, w godz. 9:00 – 11:00. Szczegółowe informacje na temat programu wydarzenia oraz przewidzianych atrakcji na stronie www.bieg.czasnawzrok.pl. Pomysłodawcą i organizatorem 1. Rodzinnego Biegu Czas Na Wzrok jest Grupa Essilor – lider w produkcji rozwiązań korygujących wzrok. Partnerzy wydarzenia to firmy optyczne, działające na terenie kraju: Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO oraz Essilor Optical Laboratory Poland.

 

Imię / nick
Treść komentarza
Udało się wam zrobić ciekawe zdjęcie?

Jeśli chcesz pokazać je naszym czytelnikom przyślij nam zdjęcie razem z krótkim opisem.  


KONTAKT
 


 

Gdzie szukać tematów aby zrobić ciekawe zdjęcie? Najlepiej od podwórka... Jest ono przeważnie zamknięte dla osób postronnych w tym i dla dziennikarzy. Podobnie jest z klatkami schodowymi z okien, których może być piękny widok zarówno na Warszawę jak i najbliższą okolicę. Aby zrobić ciekawe zdjęcie wystarczy zwykły telefon.
Zapraszamy do współpracy!   

 

 

O SERWISIE


 

REKLAMA 

KONTAKT