close

Odpowie za oszustwa i groźby karalne


 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego bielańskiej komendy przy ścisłej współpracy i udziale funkcjonariuszy z Wydziału do walki z cyberprzestępczością KSP zatrzymali mężczyznę, który żądał od pokrzywdzonych pieniędzy za oddanie im skradzionych samochodów. 53-latek poszukiwany był na podstawie 3 listów gończych i 13 ustaleń miejsca pobytu. Teraz odpowie za oszustwa i groźby karalne. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Pod koniec października do bielańskich funkcjonariuszy zgłosił się pierwszy pokrzywdzony, który poinformował policjantów, że otrzymuje telefony od osoby, która twierdzi, że jest w posiadaniu skradzionego samochodu. W zamian za wpłatę kilku tysięcy złotych na wskazany numer telefonu, deklaruje możliwość odzyskania tego pojazdu. Kilka dni później zgłosiła się kolejna pokrzywdzona. Tym razem sprawca podczas rozmów telefonicznych groził jeszcze rodzinie pokrzywdzonej pozbawieniem życia. Sprawą od razu zajęli się policjanci.
 

Bielańscy kryminalni wspólnie ze stołecznymi policjantami z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością kolejny raz udowodnili swoją skuteczność. Intensywna praca operacyjna przyniosła oczekiwane efekty. W wyniku prowadzonych działań został ustalony mężczyzna, który usiłował doprowadzić pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Funkcjonariusze, kilka dni temu, w Kołobrzegu, zatrzymali 53-latka. Jak ustalili policjanci mężczyzna nie był w posiadaniu skradzionych pojazdów, za zwrot których usiłował wyłudzić pieniądze od pokrzywdzonych. Swoje ofiary wyszukiwał na portalach społecznościowych, które zamieszczały tam apele i prośby o pomoc w odnalezieniu skradzionego auta.

Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie, mężczyzna usłyszał zarzuty w prokuraturze. 53-latek odpowie za usiłowanie oszustw i groźby karalne.
 

Zatrzymany mężczyzna poszukiwany był przez organy sprawiedliwości w całym kraju na podstawie 3 listów gończych 13 ustaleń miejsca pobytu. Najbliższe kilka lat spędzi w zakładzie karnym. Wszystko wskazuje na to, że nie są to jedyni pokrzywdzeni, których usiłował oszukać 53-latek. Sprawa prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz ma charakter rozwojowy.


ek

 

Materiał: KSP

 

Imię / nick
Treść komentarza
Udało się wam zrobić ciekawe zdjęcie?

Jeśli chcesz pokazać je naszym czytelnikom przyślij nam zdjęcie razem z krótkim opisem.  


KONTAKT
 


 

Gdzie szukać tematów aby zrobić ciekawe zdjęcie? Najlepiej od podwórka... Jest ono przeważnie zamknięte dla osób postronnych w tym i dla dziennikarzy. Podobnie jest z klatkami schodowymi z okien, których może być piękny widok zarówno na Warszawę jak i najbliższą okolicę. Aby zrobić ciekawe zdjęcie wystarczy zwykły telefon.
Zapraszamy do współpracy!   

 

 

O SERWISIE


 

REKLAMA 

KONTAKT