close

 

Niedziela Palmowa czy półmaraton?


Tak jakoś wyszło w tym roku, że Niedziela Palmowa wypadła w ten sam dzień kiedy miasto zostanie sparaliżowane przez odbywający się półmaraton. Przypomnimy, że ta niedziela jest początkiem Wielkiego Tygodnia i tego dnia zgodnie z tradycją wiele osób uda się do kościoła aby święcić palemki. Jako, że poprzednie dwie niedziele były bez handlu, zapewne sporo osób zamiast robić zakupy będzie stać w korkach albo traciło czas na nieoznakowanych objazdach. I o ironio, organizator biegu, poprzyczepiał na drzwiach wejściowych do domów znajdujących się nieopodal trasy, plakaty. Mieszkańcy dowiedzą się z nich jak to organizatorzy troszczą się o ich komfort i polecają o dokładne zapoznanie się z trasą biegu a potem zamiast iść do kościoła lub na zakupy pozostali w domu i robili porządki. Tego dnia bowiem poruszanie się po mieście będzie dość trudne. Poniżej zamieszczamy godzinowy plan zamkniętych ulic.

 

Zmiany w ruchu drogowym

 

Bieg uliczny to także zmiany w ruchu drogowym. Meta biegu znajdzie się na Wybrzeżu Gdańskim – w związku z tym już od soboty, 24 marca od godz. 12.00 wyłączony z ruchu będzie prawy pas jezdni prowadzącej w kierunku Mokotowa na odcinku od ul. Wenedów do Grodzkiej (z utrzymaniem ruchu na ul. R. Sanguszki). Natomiast od godz. 22.00 całkowicie zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia Wisłostrady prowadząca w kierunku Mokotowa na odcinku od ul. Z. Krasińskiego do Grodzkiej. Przywrócenie ruchu będzie odbywać się stopniowo – w niedzielę do godz. 16.00 wznowiony zostanie ruch na dwóch pasach, do godz. 17.00 również na trzecim. Bieg rozpocznie się natomiast na ul. Konwiktorskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Bonifraterską. Ze względu na montaż i demontaż sceny w niedzielę od godz. 5.00 do godz. 14.00 planowane jest zamknięcie dla ruchu ulic Konwiktorskiej i R. Sanguszki na odcinku od ul. Wybrzeże Gdańskie do Bonifraterskiej.
 

Uczestnicy 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego wystartują o godz. 10.00 z ul. Konwiktorskiej. Wraz z przemieszczaniem się biegaczy sukcesywnie będą wyłączane z ruchu kolejne ulice na trasie biegu: Konwiktorska – Muranowska – gen. W. Andersa i A. Mickiewicza (w godz. 9.30 – 10.50 zamknięte jezdnie w kierunku Żoliborza, w kierunku przeciwnym utrzymany ruch na odcinku pomiędzy pl. T.W. Wilsona a ul. gen. J. Zajączka) – pl. T.W. Wilsona – Z. Krasińskiego (w godz. 9.36 – 11.12 zamknięta jezdnia w kierunku Wisłostrady) – Wybrzeże Gdyńskie i Wybrzeże Gdańskie (jezdnia w kierunku Mokotowa zamknięta od godz. 22.00 w sobotę) – R. Krajewskiego – J. Jeziorańskiego – Zakroczymska – Szymanowska – Z. Słomińskiego – Most Gdański i S. Starzyńskiego (jezdnie w kierunku Pragi zamknięte w godz. 9.47 – 11.49) – Namysłowska – Ratuszowa – Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie (zamknięcie w godz. 9.58 – 12.37) – S. Okrzei – Jagiellońska – J. Zamoyskiego – Sokola – Wybrzeże Szczecińskie – Most Świętokrzyski (jezdnia w kierunku Pragi zamknięta w godz. 10.08 – 12.44) – Tamka – Z. Herberta (zamknięcie w godz. 10.12 – 12.55, utrzymanie ruchu w kierunku północnym od ul. Ludnej do ul. Czerwonego Krzyża) – Rozbrat – Górnośląska – J. Hoene-Wrońskiego – al. T. Hopfera – Agrykola – Szwoleżerów – Czerniakowska, Solec i Wioślarska (w godz. 10.21 – 13.39 jezdnia prowadząca w kierunku Mokotowa zwężona; dla samochodów przejezdny jeden pas) – Wybrzeże Kościuszkowskie i Wybrzeże Gdańskie (jezdnia w kierunku Mokotowa).
 

Ponadto, w dniach 23-26 marca wyłączona z parkowania będzie ul. Boleść pomiędzy Wybrzeżem Gdańskim a Rybaki. Natomiast w dniach 24-25 marca na ulicach R. Sanguszki i Konwiktorskiej na odcinku od Wisłostrady do ul. Bonifraterskiej oraz na Wójtowskiej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24).

 

Imię / nick
Treść komentarza
Udało się wam zrobić ciekawe zdjęcie?

Jeśli chcesz pokazać je naszym czytelnikom przyślij nam zdjęcie razem z krótkim opisem.  


KONTAKT
 


 

Gdzie szukać tematów aby zrobić ciekawe zdjęcie? Najlepiej od podwórka... Jest ono przeważnie zamknięte dla osób postronnych w tym i dla dziennikarzy. Podobnie jest z klatkami schodowymi z okien, których może być piękny widok zarówno na Warszawę jak i najbliższą okolicę. Aby zrobić ciekawe zdjęcie wystarczy zwykły telefon.
Zapraszamy do współpracy!   

 

 

O SERWISIE


 

REKLAMA 

KONTAKT