close

Ekopatrol odłowił na Bielanach egzotyczne ptakiParę amerykańskich piżmówek odłowił tej nocy Ekopatrol na Bielanach. Ptaki zostały przewiezione do Ptasiego Azylu przy stołecznym Ogrodzie Zoologicznym. 
 

Dochodziła godz. 22.00 w środę 28 listopada, gdy klientki jednego z pubów na Kępie Potockiej zauważyły zatrzymujący się samochód. Po chwili z pojazdu wysiadł mężczyzna z kartonem, z którego wypuścił dwa dziwnie wyglądające ptaki. Gdy samochód odjechał panie zadzwoniły do straży miejskiej. Interwencję podjęli st. insp. Andrzej Barszcz i st. insp. Jan Leć z Ekopatrolu.

- Gdy przyjechaliśmy na Kępę Potocką kaczki siedziały pod mostkiem. Widać było, że czują się w tym miejscu niepewnie. Na nasz widok zeszły na wodę. Kanałek zaczął jednak zamarzać więc ptaki wracały na brzeg i znowu schodziły. Po blisko godzinie udało się nam najpierw odłowić samicę, a potem samca – opowiada st. insp. Andrzej Barszcz.

Ptaki były wystraszone, ale wyglądały na zdrowe. Strażnicy miejscy z Ekopatrolu przewieźli amerykańskie piżmówki do Ptasiego Azylu.

 

Źródło: strazmiejska.waw.pl

 

Imię / nick
Treść komentarza
Udało się wam zrobić ciekawe zdjęcie?

Jeśli chcesz pokazać je naszym czytelnikom przyślij nam zdjęcie razem z krótkim opisem.  


KONTAKT
 


 

Gdzie szukać tematów aby zrobić ciekawe zdjęcie? Najlepiej od podwórka... Jest ono przeważnie zamknięte dla osób postronnych w tym i dla dziennikarzy. Podobnie jest z klatkami schodowymi z okien, których może być piękny widok zarówno na Warszawę jak i najbliższą okolicę. Aby zrobić ciekawe zdjęcie wystarczy zwykły telefon.
Zapraszamy do współpracy!   

 

 

O SERWISIE


 

REKLAMA 

KONTAKT