close

CAM „Nowolipie" – nowe miejsce dla warszawiaków w każdym wieku

Zapraszamy wszystkich warszawiaków na dni otwarte w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie (ul. Nowolipie 25b). W piątek i sobotę, 23-24 marca, odbędą się warsztaty dla najmłodszych i najstarszych, porady prawne i cyfrowe, czytanie międzypokoleniowe, debata i koncerty.

 

W budynku przy ul. Nowolipie 25b od ćwierćwiecza działał Ośrodek „Nowolipie" dedykowany środowisku osób starszych. W latach 2015-2017 trwała gruntowna modernizacja. Na czas prac ośrodek działał w dwóch innych lokalizacjach. Koszt remontu i zakupu nowego wyposażenia to 10,5 mln zł. Teraz, po powrocie do odmienionych przestrzeni, Ośrodek rozszerza swoją funkcję i działalność.

- Zapraszamy do Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie" warszawiaków w każdym wieku – seniorów, młodzież i dzieci oraz organizacje pozarządowe, którym dedykowaliśmy przestrzeń do pracy i spotkań– mówi Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent m.st. Warszawy.

 

Różne pokolenia – jedno miejsce!
 

W CAM „Nowolipie" mieści się klubokawiarnia dostępna dla wszystkich, sala gimnastyczna, sala komputerowa, fryzjer, stołówka, z której codziennie korzysta 120 osób. Powstała również przestrzeń przeznaczona do pracy dla organizacji pozarządowych; czyli 12 stanowisk oraz 3 miejsca na robocze spotkania. Centrum jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową - jest podjazd, dostępne toalety, dwie windy.

 

Centrum jest otwarte na wszelkie działania i inicjatywy współtworzone przez mieszkańców, zarówno tych skupionych w organizacjach pozarządowych jak i działających indywidualnie. Tu można wymieniać się doświadczeniami, uczyć się, rozmawiać na temat tego, jak zmieniać Warszawę, by była jeszcze bardziej przyjazna starzeniu się. Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie" znajduje się u zbiegu dwóch dużych arterii - al. Solidarności i al. Jana Pawła II.  Jednocześnie budynek położony jest w drugiej linii zabudowań, dzięki czemu warszawiacy mogą skorzystać z zacisznej przestrzeni położonej w sercu stolicy.

Koncepcja funkcjonowania CAM „Nowolipie" została wypracowana w ramach europejskiego projektu o nazwie „Innowacje na rzecz Aktywnego Starzenia się". Projektanci zaangażowani w realizację projektu zaproponowali zmiany dotyczące dotychczas istniejącego Ośrodka „Nowolipie" w taki sposób, by uwzględnić potrzeby obecnych i przyszłych użytkowników tego miejsca.

 

Poznaj CAM „Nowolipie" – dni otwarte

 

W piątek i sobotę, 23-24 marca, zapraszamy wszystkich na dni otwarte. Początek już w piątek o godz. 11.00. Będą porady z zakresu obsługi komputera, telefonu komórkowego, internetu, porady prawne Academii Iuris, warsztaty samoobrony dla seniorów. Od godz. 14.00 zapraszamy na prezentację ofert organizacji pozarządowych działających na rzecz wsparcia i wolontariatu międzypokoleniowego. Dzień zakończy debata o designie dla seniorów. Wraz z zaproszonymi ekspertami porozmawiamy o tym, jak projektować przestrzenie, usługi i przedmioty codziennego użytku, aby były funkcjonalne dla osób starszych. W sobotę zapraszamy na rodzinne spotkania międzypokoleniowe; zajęcia decoupage, świąteczne przygotowywanie pisanek w akompaniamencie szlagierów, czytanie międzypokoleniowe i wykład podróżniczy o Etiopii. Dni otwarte zwieńczy koncert międzypokoleniowy Warszawskiej Orkiestry Kameralnej „Odeon".

Dni otwarte Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” piątek – sobota, 23-24 marca 2018 r., ul. Nowolipie 25B

Piątek 23.03.2018 r.

11.00 - 12.30 – początek dni otwartych z koncertem muzycznym
11.00 - 17.00 - poradnictwo cyfrowe 11.30 - 12.15 - warsztaty samoobrony dla seniorów
12.00 - 17.00 - punkt informacyjny poradnictwa prawnego 13.30 - 14.00 - występ chóru CARO „Warszawo Ty Moja Warszawo”
14.00 - 14.30 - zwiedzanie Centrum
14.00 - 16.00 - prezentacja ofert organizacji pozarządowych działających na rzecz wsparcia i wolontariatu międzypokoleniowego
15.00 - 16.00 - gimnastyka wzmacniająca dla seniorów
17.00 - 17.30 - zwiedzanie Centrum 18.00 - 20.00 - debata o designie dla seniorów - projektowanie przestrzeni dla osób starszych

Sobota 24.03.2018 r.

11.00 - 13.00 - rodzinne spotkania międzypokoleniowe, zajęcia decoupage, świąteczne przygotowywanie pisanek przy akompaniamencie szlagierów
11.00 - 17.00 - poradnictwo cyfrowe
12.00 - 16.00 - poradnictwo prawne
15.00 - 16.00 - wykład podróżniczy o Etiopii
16.00 - 16:30 - zwiedzanie Centrum
16.30 - 17.00 - czytanie międzypokoleniowe
17.30 - 18.30 - koncert międzypokoleniowy - Warszawska Orkiestra Kameralna „Odeon” 

Zapraszamy! 

 

Imię / nick
Treść komentarza
Udało się wam zrobić ciekawe zdjęcie?

Jeśli chcesz pokazać je naszym czytelnikom przyślij nam zdjęcie razem z krótkim opisem.  


KONTAKT
 


 

Gdzie szukać tematów aby zrobić ciekawe zdjęcie? Najlepiej od podwórka... Jest ono przeważnie zamknięte dla osób postronnych w tym i dla dziennikarzy. Podobnie jest z klatkami schodowymi z okien, których może być piękny widok zarówno na Warszawę jak i najbliższą okolicę. Aby zrobić ciekawe zdjęcie wystarczy zwykły telefon.
Zapraszamy do współpracy!   

 

 

O SERWISIE


 

REKLAMA 

KONTAKT